Şirinceye nasıl gidilir?

Şirinceye gitmek için öncelikle İzmir ilinin Selçuk ilçesine gelmeniz gerekmektedir.  Selçuk’a 8 km uzaklıkta olan Şirince’ye özel aracınızla gidecekseniz, İmir otabanından Belevi çıkışını kullanarak çıkmanız, İzmir’den Aydın yönüne doğru gelirken Selçuk’un girişinde Şirince yol ayrımını takip etmeniz gerekir. Bu yola girdikten sonra mandalina, zeytin ve üzüm kokuları arasında kıvrıla kıvrıla bir yolculuktan sonra Şirince’ye ulaşırsınız.

Özel aracınız yok ise Selçuk garajından Şirince’ye kalkan minibüsler, dolmuşlar bulunmaktadır.

Havayolu ile Şirince’ye Ulaşmak İçin:

İstanbul’ dan, Ankara’dan ya da havaalanı bulunan bir şehirden İzmir Adnan menderes havaalanına  geldiğinizde, yaklaşık bir saat sonra kendinizi şirince sokaklarını dolaşırken bulabilirsiniz. Eğer uzak yerlerden gelecekseniz, en kolay ve en rahat ulaşım yöntemi havayoludur.

Karayolu ile Şirince’ye Ulaşmak İçin:

Çeşitli illerden gelen KUŞADASI otobüsleriyle de Selçuk’a ulaşabilirsiniz. Kendi Özel aracınızla geliş yönünüze bağlı olarak öncelikle İzmir ya da AYDIN’a ulaşıp oradan Selçuk’a gelmeniz gerekmektedir.

İstanbul’dan gelecekler, Çamlıca gişelerden Bayramoğlu sapağına kadar otoyolu kullananlar önce Eskihisar İskelesi’ne, dolunca kalkan ve yaklaşık 40 dadika süren bir yolculukla Topçular-Yalova yoluna çıkabiliyorlar. Tek ve çift şeritleri belli olmayan yolun, kazaya davet çıkaran noktaları da var. Yalova rampasından Bursa çevre yolu ve 30 km. çıkışına kadar tek yön çalışmaları devam ediyor. Balıkesir çevre yolu ve 3 milyon lira ödenerek geçilen Aydın otoyolu ise bir harika. Bu yol 12 km. sonra sona eriyor ve artık Selçuk’a girmiş bulunuyorsunuz. Girişteki benzin istasyonunun karşısından 8 km’lik rampa ve bir kaç viraj sonrası Şirince köyüne ulaşıyorsunuz.

Denizyolu ile Şirince’ye Ulaşmak İçin;

Deniz yolu ile önce İzmir’ e ya da Kuşadası’ na daha sonra oradan karayolu ile Selçuk ve Şirince’ye ulaşabilirsiniz.

Demiryolu ile Şirince’ye Ulaşım:

Çeşitli yerlerden Selçuk Tren garına seferler bulunmaktadır. http://www.tcdd.gov.tr/yolcu/anahattrenleri.htm adresinden tren seferleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. Selçuk tren istasyonunun telefonu: 0232 892 60 06.

 

Görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir